MISCELLANEOUS / Rugs / Ladik 7005019
nr 700 5019
Ladik
antique, 134x225, even partly heavy wear, one end missing rows of knots, repairs.
Antik, 134x225
Condition: jämnt ställvis hårt slitage, en kortsida saknar några knutrader, lagningar
Estimate:
3000
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday June 20 2011
at 17:01:13
- Bid history
- Thema-auction
Jun 20
Orientaliska Mattor
Visning 18-20 juni. E-auktion den 20:e juni med start kl 17.
Read more about Orientaliska Mattor